Antalya Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
20

Yıllık Deneyim

Sektörde

Yrd. Doç. Dr. Sezgin KURT Hakkında

1979 yılında Muğla Yatağan' da doğdum. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp eğitimi aldım. Atatürk Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında 6 ay genel cerrahi asistanlığı ve Anatomi Anabilim Dalında 6 ay anatomi asistanlığı yaptım. Erzurum Atatürk Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalında, Kulak Burun Boğaz Uzmanlığı eğitimi aldım. İhtisasımı tamamladıktan sonra Bayburt Devlet Hastanesinde iki yıl Kulak Burun Boğaz Uzmanı olarak çalıştım. Kafkas Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalında Yardımcı Doçent Doktor olarak 4 yıl hizmet verdim. Tıp fakültesi eğitimi ve Kulak Burun Boğaz asistanlığı eğitimine katkılarım oldu.

Bizi Arayın

+90 242 324 26 85

Hizmetlerimiz

0

Yıllık
Deneyim

0

Burun Estetik
Ameliyatı

0

KBB
Hastalıkları

0

Mutlu
Hasta

Sıkca Sorulan Sorular

 • Burun Estetiği Nedir?
  Nazoplasti, rinoplasti gibi isimlerle de adlandırılan burun estetiği, estetik operasyonlar içerisinde en sık uygulananlardan bir tanesidir. Burunda doğumsal olarak var olan, sonradan oluşan veya travmalara bağlı olarak ortaya çıkmış olan şekil bozukluklarının giderilmesi amacıyla yapılır.
 • Rinoplasti nedir nasıl yapılır?
  Estetik Burun Ameliyatı kemik ve kıkırdak dokularını deri ve mukozadan ayırarak, kemik ve kıkırdak yapılarını yeniden şekillendirme işlemidir.Hastanın burun deliklerinden içeriye yapılan kesilerle gerçekleştirilir.Hastanın cildinde kesi izi kalma
 • Ameliyatsız Burun Estetiği Nedir?
  Ameliyatsız burun estetiği operasyonu genellikle dolgu işlemi ile yapılmaktadır. Eğer burun yapısı da uygunsa, burunda meydana gelen deformasyon veya asimetri bozukluklarında tercih edilmektedir.
 • Açık rinoplasti nedir?
  Açık rinoplasti ameliyatları burun deliklerinin alt kısmından küçük kesiler açılmasıyla yapılır. Bu kısmın açılmasıyla cerrah hem alanı daha net görür hem de daha iyi müdahalede bulunabilir. Kıkırdak ve kemik için uygulanan işlemler hemen hemen kapalı ameliyattakiyle aynıdır
 • Burun Ucu Estetiği Nedir?
  Burun ucu estetiği geniş, asimetrik, burun ucunun düşük olduğu ya da çok kalkık olduğu durumlarda tercih edilir. Burun ucu estetiğinden herhangi bir ek neden yoksa burun kemiğine müdahale edilmez
 • Burun Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?
  Burun estetiği son dönemlerde oldukça fazla tercih edilen estetik operasyonların da başında gelmektedir. Burun estetikleri artık aynı günde taburcu edilebilen kolay operasyonlar olsa da operasyon sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Burun operasyonu sonrasında 6 ila 7 saat sonrasında hastalar taburcu edilmektedir. Burun estetiği olan hastaların beslenmesine son derece dikkat etmesi, sigara içmemesi, burnunu darbelere karşı koruması gibi önlemler alınması gerekmektedir.

Hasta Yorumları

İletişim Formu

20 Yıllık Uzmanlık

Doğru tedavi yöntemi her zaman en kısa yoldur.
Sizi doğru tedavilere yönlendiren uzman bir hekim, kaybedebileceğiniz onca zamanın önüne geçerek sizi en doğru çözümle buluşturacaktır.

+90 242 324 26 85
Bize Ulaşın