Hakkımda

Yrd. Doç. Sezgin KURT

Yrd.Doç.Dr Sezgin KURT,1979 yılında Muğla Yatağan’da doğmuştur.Lisans öncesi öğrenimleririnin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almiştir. Atatürk Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında  6 ay genel cerrahi asistanlığı ve Anatomi Anabilim Dalında 6 ay anatomi asistanlığı yapmıştır. Erzurum Atatürk Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalında, Kulak Burun Boğaz Uzmanlığı eğitimi almıştır. İhtisasımı tamamladıktan sonra Bayburt Devlet Hastanesinde iki yıl Kulak Burun Boğaz Uzmanı olarak çalışmıştır. Kafkas Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalında Yardımcı Doçent Doktor olarak 4 yıl hizmet vermıştır.Tıp fakültesi eğitimi ve Kulak Burun Boğaz asistanlığı eğitimine katkıları olmuştur.

Ocak 2018’de hastalarıma daha kaliteli hizmet verebilmek için, kendi özel kliniğimi kurmaya karar vermıştır. İhtisas ve uzmanlık sonrası,eğitim sürecimde özellikle fonksiyonel burun estetiği konularında çalışmalarda bulmuştur. Bademcik, geniz eti, sinüzit, orta kulak cerrahisi, burun estetiği ve kepçe kulak cerrahilerinde bir çok vaka yapmıştır. Tıbbi yeni gelişmeleri her yıl katıldığı bilimsel kongrelerde takip etmektedir.

 Ağırlıklı olarak; Yüz Estetiği, Burnun Yüz Estetiğindeki Yeri, Fonksiyonel Burun Cerrahisi, Burun Ucu Estetik Cerrahisi, Burun Dolgu Uygulamaları, Kepçe Kulak Cerrahisi, Yüze Dolgu ve Botoks Uygulamaları konuları ile ilgilenmektedir.

Yrd.Doç.Dr. Sezgin KURT mesleki çalışmalarına Antalya / Muratpaşa’da bulunan kendi muayenehanesinde devam etmektedir.